Алкоголь – це отрута, яка найбільше вражає головний мозок. Особливо згубно алкоголь діє на організм підлітка, в якого ще не завершився процес формування деяких відділів головного мозку, а також й інших важливих органів: серця, легень, шлунка, печінки, нирок. Токсична дія алкоголю на організм підлітка у кілька разів сильніша ніж на організм дорослого, тому що у цьому віці тканини дуже насичені водою і швидко вбирають і розповсюджують алкоголь по всьому тілу. При концентрації алкоголю в крові 0,5-0,6% (це відповідно 0,5 л горілки) у підлітка може наступити смерть. Для дітей ця доза становить 100-150 г, для грудних дітей – 10-15 г горілки.
Другою після мозку в організмі алкоголем уражається печінка, в якій відбувається його розщеплення. Накопичення алкоголю в печінці призводить до тяжкої хвороби – цирозу, яка майже завжди супроводжує хронічний алкоголізм.
Алкоголь згубно впливає на стравохід і шлунок, порушуючи виділення і склад шлункового соку. Від цього гірше засвоюється їжа, що в свою чергу негативно впливає на ріст молодої людини.
Алкоголь отруює також на бронхи і легені, вони стають ослабленими і відкривають «ворота» для інших інфекцій, що може призвести до захворювання органів дихання.
Дуже чутливо реагує на алкоголь серце. Воно змінює свій ритм , частоту скорочень, обмінні процеси в серцевому м’язі.
Нарешті, не зворотні зміни відбуваються в крові. Знижується захисна властивість крові, уповільнюється рух еритроцитів, які розносять кисень в організму людини, погіршується властивість згортання крові.
Отож можна зробити висновок, що вживання підлітками та дітьми алкоголю не просто небажане, а не допустиме.
Шкідливі наслідки вживання алкоголю
Фізичні:
· Симптоми похмілля.
· Головний біль.
· Нудота.
· Понос.
· Отруєння.
· Негативний вплив не репродуктивну функцію (у дівчат – порушення менструального циклу).
· Зміни функцій печінкових клітин.
· Порушення вуглеводневого обміну.
· Негативний вплив не серцево-судинну систему.
Психологічні:
· Тимчасове притуплення пізнавальних здібностей.
· Короткочасна або тривала втрата пам’яті.
· Нещасні випадки, що призводять до травм.
· Негативний вплив на центральну нервову систему.
· Зміни настрою.
· Неадекватна поведінка.
Соціальні:
Підвищена конфліктність із родичами.
Асоціальна, а в крайніх випадках і антисоціальна поведінка; сварки, бійки, насильство, порушення громадського порядку, скоєння злочинів.
Імпульсивна поведінка.
Апатія, депресія, розв’язність, цинічність, емоційна холодність, брутальність, агресивність.
Зниження рівня успішності в школі, прогули, втрата працездатності.
Здоров’я – це в першу чергу, спосіб життя людини. Давно доведено - все, що робить людина, відбивається на стані її здоров’я. Добре здоров’я містить у собі всі цілі в житті людини, її інтереси і корисні звички. Це почуття сповнене любові до самого себе. Вам вибирати : пити чи не пити? Але все ж таки - полюбіть себе. У житті стільки цікавого і без алкоголю.
Використано матеріали мережі інтернет.
Підготувала психолог Волноваського опорного закладу Турянська М.А.
Commentaires